Skip to content

SKANER I RENTGEN

Rentgen stomatologiczny

Zdjęcia rentgenowskie stanowią jeden z podstawowych elementów prawidłowego rozpoznania stanu uzębienia przed rozpoczęciem specjalistycznych zabiegów i ustaleniem ich rodzaju. Celem badania radiologicznego jest m.in.: rozpoznanie próchnicy, zawiązków zębowych, występowania ciał obcych czy ustalenie planu leczenia ortodontycznego.

Wykonujemy zdjęcia stomatologiczne:

• pantomograficzne/panoramiczne/panoramę
• cefalometryczne

Zdjęcie RTG Pantomograficzne
(Panoramiczne/Panorama)

Wykorzystywane przez stomatologów do określenia planu leczenia endodontycznego, implantologicznego, chirurgicznego oraz ortodontycznego. Często określane „panoramą zębów” lub jako zdjęcie panoramiczne. Rentgen stomatologiczny pantomograficzny umożliwia wczesne wykrycie zmian patologicznych powstałych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych.

9

Zdjęcie RTG Cefalometryczne

Wykonywane w szczególności do określenia planu leczenia ortodontycznego. Rentgen cefalometryczny umożliwia bardzo dokładną diagnostykę wad ortodontycznych, pozwala na precyzyjną ocenę wzrostu twarzy oraz zaplanowanie odpowiedniej korekty wad zgryzu, a przy tym prawidłowego ustawiania zębów. Ten rodzaj zdjęć obrazuje tkanki miękkie twarzy oraz struktury kostne.

10

 

Aparat na wyposażeniu pracowni RTG Ortorad Clinic spełnia polskie i europejskie normy w zakresie redukcji dawki promieniowania. Badanie trwa kilkadziesiąt sekund, dzięki czemu pacjent otrzymuje minimalną dawkę promieniowania.

Rentgen zębów – Przeciwwskazania

Należy pamiętać o tym, że rentgen zębów, nie może być wykonywany w okresie ciąży – pomimo tego, że są to niezwykle małe dawki promieniowania i są niemal całkowicie bezpieczne dla pacjenta, to jest to okres życia, w którym nie powinniśmy dostarczać promieniowania rtg w żadnym stopniu.

Nowoczesny skaner zębów 3D

Drodzy Pacjenci w naszej klinice, aby uzyskać obraz Waszego uzębienia używamy specjalnego skanera 3 Shape Trios 3. Dzięki temu mamy układ zębów 3D z pominięciem tradycyjnej metody, czyli wycisków, która dla wielu pacjentów powoduje nieprzyjemne uczucie.

Ponadto umożliwia on dokładne obejrzenie przez pacjenta wszystkich zębów podczas wizyty konsultacyjnej, co ułatwia zrozumienie planu leczenia, jak również pozwala na wykonanie wstępnej wizualizacji zębów po zakończeniu leczenia. Jest to szybka i skuteczna metoda przy planowaniu leczenia ortodontycznego systemem Invisalign Łódź.

Skanowanie zebów ogranicza też kontakt pacjenta z dodatkowymi materiałami przez co zwiększa się bezpieczeństwo zabiegów.

333

Przemienimy Twoje życie, zaczynając od UŚMIECHU

10 powodów dla których warto być z nami!

Specjalistyczne konsultacje
Wykwalifikowany zespół
Troska o pacjenta
Najnowsze technologie
Cyfrowe projektowanie uśmiechu Digital Smile Design

Dlaczego Ortorad Clinic?

Bezbolesne zabiegi
Nowoczesna diagnostyka radiologiczna
Atmosfera przyjazna pacjentowi
Gwarancja i kredytowanie
Najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa