Skip to content

PROTETYKA ŁÓDŹ

 

Protetyka to dziedzina stomatologii, zajmująca się odtwarzaniem prawidłowego lub poprawianiem istniejącego układu zębów. Ma to ogromne znaczenie ze względu na walory estetyczne, zwłaszcza odcinka przedniego, ale również z powodu na przywrócenie utraconych funkcji jak np. żucie czy mówienie. Aktualnie protetyka jest w stanie zaoferować bardzo estetyczne i wygodne rozwiązania, takie jak korony ceramiczne, mosty porcelanowe, protezy szkieletowe oraz implanty.

Protetyka

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe są  cienkimi nakładkami  porcelanowymi , które przykleja się na przednie powierzchnie zębów. Licówki pozwalają  wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów dotyczące koloru, kształtu czy położenia zęba w łuku. Stosujemy je aby przykryć  wszelkie przebarwienia, plamy, a nawet  zmienić  kolor na bielszy. Licówka jest też rozwiązaniem alternatywnym dla ortodoncji jeżeli chcemy zamknąć przerwy między zębami (najczęściej dotyczy się to przednich) lub kiedy  posiada znaczne ubytki na przedniej powierzchni.

2
14

Korona pełnoceramiczna/ most pełnoceramiczny

korony ceramiczne Łódź

Korona pełnoceramiczna jest rozwiązaniem, które zastępuje własny ząb w przypadku jego uszkodzenia lub niewystarczającej estetyki – daje doskonałą  imitacje naturalnego zęba, nie do odróżnienia od zębów własnych. Z tych powodów  korony pełnoceramiczne są bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza do odbudowy estetycznej zębów przednich. Korony ceramiczne Łódź, które wykonujemy w Ortorad Clinic, bardzo często należą właśnie do tej grupy uzupełnień protetycznych.

Korona porcelanowa i mosty porcelanowe
na metalu pokryte estetycznie

15

Wewnętrzna część  takiej korony stanowi stal stomatologiczna indywidualnie przygotowywana  dla danego zęba.  Na takim rdzeniu w pracowni protetycznej  napala się porcelanę. Metal w  takiej koronie nie jest widoczny, gdyż przykryty jest  warstwą  porcelany. Korony porcelanowe na metalu wykorzystuje  się szczególnie  w odcinkach bocznych, na  zębach  przedtrzonowych i trzonowych. Wykonujemy je w ramach oferty: korony ceramiczne Łódź .

Wkłady koronowo-korzeniowe

W przypadku gdy ząb jest uszkodzony w takim stopniu, że nie pozwala nawet na bezpośrednie wykonanie  korony protetycznej, należy umieścić w korzeniu tak zwany wkład koronowo-korzeniowy (potocznie nazywany sztyftem). Wkład koronowo-korzeniowy posiada  część korzeniową przyklejoną  w kanale korzeniowym zęba oraz część koronową, która wystaje w jamie ustnej i odtwarza  kształt  zęba potrzebny do wykonania  korony protetycznej .

Protezy akrylowe i protezy szkieletowe

Proteza akrylowa jest rozwiązaniem  protetycznym, stosowanym w przypadku braku  większej  ilości  zębów. Proteza jest rozwiązaniem ruchomym  – można ją wyjmować – nie jest to  rozwiązanie komfortowe, ale w wielu przypadkach nie można zastosować innego.  Protezy mogą też być wykonywane z innych materiałów co poprawia ich użytkowanie lub estetykę – uzupełniają od kilku do kilkunastu brakujących zębów.

Protezy szkieletowe to rozwiązanie to najbardziej komfortowe rozwiązanie wśród ruchomych uzupełnień protetycznych. Wykonane są z metalowego  szkieletu dzięki czemu  są dużo cieńsze i  mniejsze – bardzo niewiele pokrywają podniebienie- przy górnej protezie. Charakteryzują się także  lepszym  utrzymaniem  – nie spadają, gdyż umocowane są na klamrach, nie uciskają dziąseł i podniebienia.

Przemienimy Twoje życie, zaczynając od UŚMIECHU

10 powodów dla których warto być z nami!

Specjalistyczne konsultacje
Wykwalifikowany zespół
Troska o pacjenta
Najnowsze technologie
Cyfrowe projektowanie uśmiechu Digital Smile Design

Dlaczego Ortorad Clinic?

Bezbolesne zabiegi
Nowoczesna diagnostyka radiologiczna
Atmosfera przyjazna pacjentowi
Gwarancja i kredytowanie
Najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa