Skip to content

IMPLANTY ŁÓDŹ

 

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe są w tej chwili najlepszym sposobem zastąpienia zęba. Mają one kształt śruby o porowatej strukturze. Odpowiednio zaprojektowana i przygotowana powierzchnia jest odpowiedzialna za wzmocnienie procesu zrostu z kością i jego stabilizację. Implanty Łódź są biokompatybilne i całkowicie tolerowane przez nasz organizm (system odpornościowy nie odrzuca go). Najczęściej  są one  tytanowe, ale czasem ze względów estetycznych stosuje się również odpowiedniki porcelanowe  z tlenku cyrkonu .

Implanty Łódź

Implant to pierwszy etap

Dla pełnego zastąpienia zęba potrzebujemy jeszcze korony ceramicznej, która jest montowana na  specjalnym łączniku, który łączy właśnie implant  osadzony w kości  wraz z koroną.  Łącznik również może być wykonany z tytanu lub dla poprawy estetyki z cyrkonu (łącznik indywidualny). Dopiero na łącznik cementowana jest korona ceramiczna.

Wprowadzenie implantu

Przed leczeniem implantologicznym konieczna jest konsultacja u  chirurga, który oceni możliwości i konfiguracje  położenia implantów jakie należy  zastosować w celu uzupełnienia brakujących  zębów. Konieczny jest  pantomogram (zdjęcie panoramiczne szczęki i żuchwy).

Następnie przedstawiany jest plan leczenia, który zawiera wszelkie koszty związane zarówno z zabiegami chirurgicznymi jak i leczeniem protetycznym.

Kolejnym krokiem jest już samo wszczepienie implantu.

Czasami zdarzają się sytuacje, że po utracie zęba następuje zanik kości.  Problem ten rozwiązuje się stosując materiał kościozastępczy. Zabieg jest wykonywany w zwykłym znieczuleniu, podobnie jak podczas leczenia zębów. Po  odczekaniu około 2-6 miesiącach można rozpoczynać właściwe leczenie implantologiczne.

Wszczepienie implantu trwa od 30 do 90 minut i następnie czeka się na zagojenie od 3 do 6 miesięcy. Na kolejnej wizycie wkręca się łącznik, na którym osadzana jest korona imitująca naturalny ząb.

Dlaczego warto stosować implanty?

Implanty w odróżnieniu do protez, zapewniają taką samą siłę zgryzu jak własne zęby. Pozwala to na spożywanie wszystkich rodzajów produktów. Komfort użytkowania implantu jest nieporównywalny do alternatywnych rozwiązań, przez co pozwalają uniknąć przykrych i wstydliwych sytuacji. Mając implanty możemy w pełni odczuwać smak oraz konsystencję spożywanych potraw. Implanty są najlepszą alternatywą dla mostów lub protez. Należy zwrócić uwagę na o wiele łatwiejszą oraz lepszą higienę jamy ustnej w porównaniu do protez i mostów.

Przemienimy Twoje życie, zaczynając od UŚMIECHU

10 powodów dla których warto być z nami!

Specjalistyczne konsultacje
Wykwalifikowany zespół
Troska o pacjenta
Najnowsze technologie
Cyfrowe projektowanie uśmiechu Digital Smile Design

Dlaczego Ortorad Clinic?

Bezbolesne zabiegi
Nowoczesna diagnostyka radiologiczna
Atmosfera przyjazna pacjentowi
Gwarancja i kredytowanie
Najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa