Skip to content

ORTODONTA ŁÓDŹ

 

Nowoczesna ortodoncja w naszej klinice pozwala spełnić marzenia pacjentów w każdym wieku o pięknym uśmiechu i wzorowym zgryzie. Oferujemy kompleksowe leczenie ortodontyczne młodzieży i dorosłych. Leczenie ortodontyczne poprzedzone jest wnikliwym wywiadem lekarza z pacjentem. Musi być też starannie zaplanowane i przeprowadzone, aby przyniosło satysfakcję w wymiarze estetycznym i funkcjonalnym. Nieprawidłowości ustawienia zębów mogą być przyczyną częstszej próchnicy, odkładania kamienia i osadu, a czasem nawet utraty zębów.

RODZAJE APARATÓW ORTODONTYCZNYCH

 

Aparaty ortodontyczne estetyczne

Aparat estetyczny -ceramiczny/ szafirowy- to elegancka i mało widoczna wersja aparatów ortodontycznych, przeznaczona dla wymagających pacjentów. Zastosowanie specjalnych, przezroczystych zamków dedykowane jest przede wszystkim pacjentom aktywnym zawodowo. Aparaty szafirowe pozwalają na korektę położenia zębów w sposób prawie niezauważalny dla otoczenia. Podczas leczenia aparatami estetycznymi zalecane jest powstrzymywanie się od spożywania  pokarmów, które mogą przebarwiać gumki jak np. herbata, kawa, wino czerwone itp. Wizyty kontrolne podczas leczenia tymi aparatami odbywają się co 4 tygodnie.

Aparat estettyczny 1
AP estetyczny 2

 

Aparaty ortodontyczne samoligaturujace– Damon Łódź

Aparat ortodontyczny samoligatorujący- jest to nowoczesny aparat ortodontyczny, zwany często niskotarciowym. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zęby szybciej się przesuwają i  pozwalają wcześniej zakończyć leczenie (do 25 % czasu). Wizyty kontrolne odbywają się rzadziej niż w przypadku zwykłych aparatów, co około 6-8 tygodni. Dają możliwość lepiej dbać o higienę, poprzez brak gumeczek na zamkach, a także wywołują mniejsze dolegliwości podczas leczenia.

W niektórych sytuacjach pozwalają uniknąć usuwania zębów. Dostępne są w wersji estetycznej, bardzo mało widocznej, a także w metalowej. Wersja estetyczna jest najczęściej wybierana przez pacjentów chcących podjąć korektę uśmiechu  w sposób prawie niezauważalny, dając większą swobodę w sytuacjach zawodowych i towarzyskich.

Ap samoligaturujacy 1
3M_OrthoPeople_ClarityULTRA_BusinessFemale2_28cms (1)
©Blue Moon Studio, Inc.

 

Aparaty ortodontyczne metalowe– tzw. aparaty z gumkami

Najczęściej stosowane wśród najmłodszych pacjentów ze względu na możliwości wyboru koloru gumeczek. Aparaty metalowe stosowane są do leczenia wszystkich wad, czasami łączone są z aparatami dodatkowymi, które wspomagają ich działanie. Wizyty kontrolne podczas leczenia tymi aparatami odbywają się co 4 tygodnie.

Aparat metalowy (2)
Aparat metalowy

INVISALIGN ŁÓDŹ

 

Krótszy czas leczenia

Nakładki ortodontyczne, w odróżnieniu do tradycyjnego aparatu ortodontycznego, prostują zęby, ale również często  skracają czas leczenia, który zależy od konkretnego przypadku i wynosi w niedużych problemach   od 3 do  24  miesięcy w skomplikowanych sytuacjach.

Invisalign 1

Ponad 6 milionów ludzi wyprostowało zęby nakładkami

Nowoczesna technologia, ale już sprawdzona u wielu pacjentów. Przezroczyste nakładki zrewolucjonizowały leczenie ortodontyczne dorosłych na całym święcie.

Invisalign 2

Spersonalizowany plan leczenia

Nakładki ortodontyczne to przezroczyste aparaty ortodontyczne prostujące zęby zgodnie z wcześniej przygotowaną symulacją leczenia. . Na podstawie skanu 3D jamy ustnej ortodonta  przygotowywuje spersonalizowany plan leczenia pacjenta.

Invisalign 3
Invisalign 4

W pełni przewidywalny efekt

Niewidoczne nakładki wyprostują Twoje zęby, nie powodując problemów i dyskomfortu związanego z noszeniem tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Efekt leczenia możemy przewidywać jeszcze zanim rozpoczniemy leczenie i  będziemy mogli ocenić jak będzie  wyglądać  Twój uśmiech.

Invisalign

Wizyty kontrolne

Wizyty kontrolne są rzadsze  niż przy leczeniu zamkami, najczęściej co 10 tygodni. Za pomocą nakładek Invisalign-Łódź w Ortorad Clinic jesteśmy w stanie skorygować większość niedoskonałości położenia zębów, zapewniając piekny usmiech.

Odbiór nakładek

Pierwszy komplet nakładek ortodontycznych odbierany jest na drugiej wizycie. Ich liczba odpowiada liczbie etapów terapii. Każda para nakładek musi być noszona przez 1 tydzień . Nakładki są oznaczone kolejnymi numerami i należy je stosować w kolejności chronologicznej.

Invisalign 5

Zestaw nakładek

Przygotowana symulacja leczenia  przedstawiająca prognozowaną końcową pozycję zębów jest przesyłana pacjentowi, a następnie jest produkowany zestaw indywidualnych nakładek do poprawy pozycji zębów. Ilość  nakładek zależna jest od wady i wymaganego czasu trwania leczenia. Nakładki najczęściej zmienia się co 1 tydzień i można je zdjąć w dowolnym momencie bez konieczności wizyty u ortodonty.

 

Aparaty ortodontyczne lingwalne

Jedyne całkowicie niewidoczne aparaty ortodontyczne. Zamki w tych aparatach zamontowane są od wewnętrznej, językowej strony zębów. Projektowane są indywidualnie na podstawie skanów zębów. Jesteśmy certyfikowanym gabinetem indywidualnego systemu INCOGNITO.

D85_2113_edited

Przemienimy Twoje życie, zaczynając od UŚMIECHU

APARATY STAŁE

KROK PO KROKU

W trosce o czas pacjentów oraz aby zmniejszyć ilość koniecznych wizyt przygotowujących do leczenia wprowadziliśmy nowoczesne rozwiązanie skanowanie zębów z użyciem skanera 3 Shape Trios. Pozwala on na wygenerowanie wirtualnego obrazu zębów, co umożliwia już na pierwszej wizycie ocenę możliwości leczniczych.

  • WIZYTA KONSULTACYJNA

    W trakcie pierwszej wizyty  ustalane są  możliwości prowadzenia leczenia. Na tej wizycie skanujemy zęby, aby uzyskać cyfrowe odwzorowanie zębów w  3D- dzięki temu możemi ominąć niekomfortowe dla pacjenta pobieranie tradycyjnych wycisków.  Modele wirtualne 3D oraz RTG pantomograficzne i cefalometryczne  stanowią bazę do przygotowania planu leczenia. W  trakcie tej wizyty wykonywane są także  zdjęcia zębów i  twarzy  aparatem  cyfrowym.   Po przeanalizowaniu wszystkich danych przedstawiane są możliwe rozwiązania lecznicze, a następnie przesyłane jest pacjentowi mailem.

  • Na tej wizycie montowane są aparaty lub wydawane nakładki Invisalign. Montaż pojedynczego aparatu zajmuje ok  60 minut, jeśli zakładana jest jednocześnie góra i dół  trwa to około 90 minut.

  • Kolejne wizyty odbywają się w  odstępach 4-6 tygodniowych, w zależności od rodzaju aparatu. W przypadku nakładek Invisalign co około 10 tygodni. Wydłużanie czasu pomiędzy wizytami bez ustalenia z lekarzem wpływa na wydłużenie czasu leczenia. Przeciętny  czas  leczenia ortodontycznego trwa trwa 1,5 roku-2 lata.