Skip to content

LECZENIE KANAŁOWE- ENDODONCJA

 

Ząb wymaga leczenia kanałowego – co to znaczy?

Ząb wymaga leczenia kanałowego, gdy bakterie próchnicy przedostały się do jego korzeni i wraz z rozwojem infekcji pojawia się ból. Oznacza to, że zainfekowały one ukrwioną oraz unerwioną miazgę zęba. Miazga jest połączona krwioobiegiem z całym organizmem człowieka – dlatego jest to sytuacja niebezpieczna, tak dla zęba, jak i dla zdrowia całego organizmu. Może ona mieć niekorzystny wpływ na narządy – serce, nerki, oczy i inne, jak np. na stawy. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest oczyszczenie, a następnie wypełnienia korzenia, czyli leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe Łódź daje nam możliwość zachowania własnego zęba pacjenta.

1

Leczenie kanałowe- Jak przebiega?

Diagnoza – wykonujemy zdjęcie RTG i określamy, jaki jest stan kanałów w zębie, ale także ile korzeni ma ząb, jak są zbudowane i jaki mają kształt.
Usunięcie próchnicy z korony zęba – oczyszczamy koronę zęba z bakterii próchnicowych i opracowujemy wnętrze zęba tak, aby uzyskać dostęp do kanałów wewnątrz korzeni. Na tym etapie często też odbudowywujemy ściany zęba, aby móc skutecznie wyleczyć ząb.
Oczyszczenie kanałów zęba – usuwamy zainfekowaną bakteriami miazgę z kanałów zęba, a następnie oczyszczamy pozostałe bakterie ze ścianek kanałów.
Wypełnienie korzeni i odbudowa zęba – wyczyszczone i zdezynfekowane kanały wypełniamy specjalnym materiałem . Uszczelnia on kanał i zapewnia ochronę przed ponowną infekcją bakteriami. Na koniec tak wypełnionemu zębowi przywracamy jego pierwotny wygląd wypełnieniem lub korona protetyczną.

Nowoczesne leczenie endodontyczne pozwala na ratowanie zainfekowanego zęba, który w innym przypadku musiałby zostać usunięty. Postawienie diagnozy oraz ocenę leczenia ułatwia nam system do leczenia kanałowego SMART.

Przemienimy Twoje życie, zaczynając od UŚMIECHU

10 powodów dla których warto być z nami!

Specjalistyczne konsultacje
Wykwalifikowany zespół
Troska o pacjenta
Najnowsze technologie
Cyfrowe projektowanie uśmiechu Digital Smile Design

Dlaczego Ortorad Clinic?

Bezbolesne zabiegi
Nowoczesna diagnostyka radiologiczna
Atmosfera przyjazna pacjentowi
Gwarancja i kredytowanie
Najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa