Wady Ortodontyczne i Możliwości Leczenia ich dzięki Invisalign

Stłoczenie Zębów

Stłoczenia zębów to problem ortodontyczny, gdy brakuje miejsca w jamie ustnej, aby zęby mogły się prawidłowo ułożyć. Wynikiem jest ich tłoczenie się, rotowanie i nachodzenie na siebie. Stłoczenia nie tylko wpływają na estetykę, ale też mogą prowadzić do problemów z higieną jamy ustnej. Invisalign może pomóc w skorygowaniu takiego ułożenia zębów, dając pacjentom przejrzystą i dyskretną opcję leczenia.

Zgryz Krzyżowy

To nieprawidłowość, gdzie dolne zęby nachodzą na górne. Powoduje to ścieranie się zębów oraz potencjalne problemy z dziąsłami i kością. Invisalign oferuje możliwość skorygowania zgryzu krzyżowego w wielu przypadkach.

Zgryz Głęboki

Gdy górne zęby pokrywają dolne zęby więcej niż powinny. Może prowadzić to do nadmiernego ścierania się zębów. Invisalign może być skutecznym rozwiązaniem dla pacjentów z tym problemem.

Przodozgryz (Klasa III)

Rozpoznajemy go, gdy dolne zęby znajdują się przed górnymi zębami. W niektórych przypadkach leczenie wymaga kombinacji Invisalign i chirurgii szczękowej.

Tyłozgryz (Klasa II)

Gdy żuchwa jest cofnięta w stosunku do szczęki, a górne zęby są zbyt wysunięte do przodu. Invisalign może pomóc w skorygowaniu tyłozgryzu, poprawiając zarówno funkcję, jak i estetykę.

Zgryz Otwarty

To sytuacja, gdy zęby górne i dolne nie stykają się ze sobą, mimo że usta są zamknięte. Leczenie Invisalign, wspierane ćwiczeniami logopedycznymi, może przynieść znaczącą poprawę.

Diastema i Szparowatość

Szparowatość to widoczne przerwy między zębami, a diastema to konkretna przerwa między dwoma górnymi siekaczami. Invisalign może efektywnie zredukować te przerwy, przynosząc korzyści zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

 

Podsumowując, Invisalign to nowoczesna i dyskretna metoda leczenia wielu wad zgryzu. Jej niewidoczność sprawia, że pacjenci mogą bez skrępowania nosić nakładki przez cały czas leczenia, a wygoda i łatwość użytkowania sprawiają, że stanowi ona świetną alternatywę dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Jeżeli marzysz o pięknym uśmiechu bez konieczności noszenia metalowych elementów w ustach, Invisalign może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Skonsultuj się z nami i zadecyduj o kroku w stronę swojego wymarzonego uśmiechu!